Zimní sezóna 2018/2019

Kolečko na lyžařském stadionku je připraveno pro lyžování. Připravujeme i turistické tratě na loukách, bohužel vždy ihned zmizí, kvůli silnému větru a navátému sněhu. 

Zimní sezóna 2016/2017

Výsledek obrázku pro logo moravskoslezského kraje ke stažení

Běžecké trasy v okolí Břidličné 

Několik běžeckých okruhů s nástupem v Břidličné. Lyžařské běžecké trasy pro rekreační běžecké lyžování v Břidličné jsou svým rozsahem a umístěním v nenáročném a přehledném terénu na severním okraji města vhodné zejména pro rekreační lyžaře, děti, mládež a seniory k projetí na strojově upravených 8,5 km tras. Za příznivého počasí se z místních tras naskýtá poutavý výhled na pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Praděd a TV vysílačem, Velkým a Malým Kotlem a jihovýchodně pohledem na vrcholy vyhaslých sopek Velký a Malý Roudný nad Slezskou Hartou. Zdatnější lyžaři mohou přejíždět až k Malé Štáhli a Václavovu u Bruntálu.

Číst dál...

Krátce k běžeckým tratím

Po delším čekání na sníh se konečně příroda umoudřila a poslala i do Břidličné pár sněhových vloček. Pro náš klub to je signál abychom po dlouhé době vymetli pavučiny ze sněžných skútrů a vyjeli do terénu k úpravě lyžařských běžeckých tras pro rekreační lyžování. Celkem upravujeme tři okruhy v délce 5, 2 a 1 km a to jak pro zájemce z řad rekreačních lyžařů, tak pro výuku lyžování dětí Základní školy v Břidličné. Nejvíce připravené tratě využívají závodníci našeho klubu, jež se připravují na sportovní soutěže regionální, oblastní i celostátní.

Číst dál...