Aktuality

MČR DD Nové Město na Moravě 2018

Ve dnech 29.- 30.9.2018 se družstvo dorostu a dospělých zúčastnilo MČR v Novém Městě na Moravě. Družstvo se skládalo ze 3,5 dorostenců (tu půlku beru Markétku Buráňovou, která se odvážně zúčastnila závodu po úrazu kotníku), 1 muž A, 1 muž B, 2 muži C a 1 trenér.

Na obrázku může být: 7 lidí, smějící se lidé, stojící lidé, boty a venku

 

Páteční trénink probíhal v silném větru, takže náboje i zbraně si dělaly co chtěly. Nevěříc divoké střelbě jsem byla nucena vyzkoušet si 2 položky ve stoje – 1. za 5 trestných, 2. sice za 1, ale ve velmi pomalém tempu  teorie silného větru potvrzena v praxi a mohli jsme trénink s klidem ukončit, že máme ,,nastřílené“ zbraně. Sobotní nastřel se konal ve stylu lehkého větru, odporně ostrého slunka, vzlykajících závodníků, že tam nic nevidí, ležkových ran v bílém, mých nervů na hranici hysterického záchvatu, ale samozřejmě dobré nálady a usměvavých tváří….pojďme do závodu! 

V sobotním závodu sprintu se nejlépe umístili Tomáš Měrka st. na 8. místě, Marek Poledna na 11. místě a Marek Ohnoutka na 13. místě. V kategorii mužů A se závodilo se slovenskými a německými reprezentanty, takže konkurence byla velká a Marek Ohnoutka se z českých závodníků umístil na 6. místě se ztrátou 36 s na prvního a získal I. výkonnostní třídu. Bohužel i tak tento závod hodnotím jako tragický neboť mít diskvalifikované 2 závodníky z 8 kvůli špatné manipulaci se zbraní, to jsme tu ještě neměli . 

V sobotu odpoledne se konal štafetový závod dvojic a náš tým reprezentovala jedna nadějná štafeta mladých hochů ve složení: Ondřej Poledna a Tomáš Měrka. Domněnka, že nástřel je hotov z rána byla velmi klamná. Každá střelba někde jinde. Nic, nebudeme si to kazit a necháme to tak. Dorostenci statečně bojovali se staršími hochy a skončili na 14. místě. 

V nedělním závodě s hromadným startem se nejlépe umístil Tomáš Měrka ml. na 4. místě. se ztrátou 20s na 3. místo a získal I. výkonnostní třídu. Dále Tomáš Měrka st. 7. místo – I.výkonnostní třída, Latka Tomáš 12., Poledna Marek 13., Market Buráňová 19., Nešpor Štěpán 22., Poledna Ondra 24. 
V soutěži jednotlivců se na pěkném 3. místě umístil Tomáš Měrka ml. V soutěži družstev nebylo možno letošní sezónu hodnotit, protože jsme bohužel nebyli kompletní ani v dorostu ani v dospělých. 
Sezóně Zdar! A nechť nás je v té příští aspoň o něco více 

A. Kovi

 

Sponzoři
Medailisté zimní sezóny 2018/19

Jan Poledna             2x bronz
Marek Ohnoutka      1x bronz