Aktuality

III. ČP v letním biatlonu Jilemnice 2018

Ve dnech 7.9. až 9.9. se Klub biatlonu Břidličná zúčastnil III. kola Českého poháru v letním biatlonu v Jilemnici.

O víkendu byl na programu vytrvalostní závod a sprint a to vše v novém areálu Hraběnka, který byl v letošním roce v Jilemnici dostavěn.  Pro naše závodníky to znamenalo, neznáme tratě a hlavně střelnice, se vším se ovšem poprali statečně.

Na obrázku může být: 3 lidé, smějící se lidé

V sobotním vytrvalostním závodě zaběhl nejlépe Štěpán Měrka v „žácích A“, který vybojoval pro náš tým zlato a jasnou I. výkonnostní třídu (dále jen VT). Dalším medailový úspěch zaznamenala bronzem Kateřina Horňáčková v kategorii „žákyně C“, taktéž zisk I. VT. Honzovi Polednovi ve své kategorii „žáci B“ unikla bronzová medaile o pár desetin, na konečném 4. místě získal i I. VT. Dalším pěkným umístěním pak 12. místo Michala Kozáčka a 13. místo Vlastíka Španihela, oba v „žácích C“. A v „žákyních C“ pak 15. místo Elišky Holkové. Pro žáky znamenal sobotní závod největší bodový zisk v letošní sezóně.

Dorost a dospělí odjeli do Jilemnice s oslabeným týmem, pouze 3 dorostenci a 2 muži, nejlepší Tomáš Měrka ml. na 4. místě se ziskem I. VT. A úspěch zaznamenali taktéž oba muži Tomáš Měrka st. a Marek Poledna, kteří si taktéž vybojovali I. VT.

Neděle byla pro náš tým bodově i medailově slabší. Nejlepší umístění bylo Katky Horňáčkové a to bramborová medaile a zisk I. VT.  Dále svým výkonem překvapily „žákyně A“, kdy Anežka Poláková doběhla na 5. místě a vybojovala I. VT a Eva Lemstrová na 10. místě. Štěpán Měrka v „žácích A“ dokončil svůj závod na 9. místě a potvrdil zisk I. VT. V dorostencích pak 6. místo Tomáše Měrky ml.

Dále nás v termínu 21.9. až 23.9. čeká Mistrovství ČR žáků ve Starém městě pod Landštejnem a dále v termínu 28.9. až 30.9. Mistrovství dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě.