Aktuality

Prázdninová příprava

V průběhu letních prázdnin jsme se pilně připravovali na nadcházející zimní sezónu a okrajově také na vrchol letní sezóny, což je Mistrovství ČR žáků ve Starém městě pod Landštejnem a Mistrovství dorostu a dospělých v Novém městě na Moravě, vše koncem září. 

Na obrázku může být: 5 lidí, smějící se lidé, venku a příroda

V rámci tréninků jsme se zaměřovali převážně na vytrvalost, střelbu a zapojili jsme i kolečkové lyže a jízdu na koloběžce. Počasí nám víc než přálo a úmorné vedra nás nutili snižovat tréninkové dávky, ale i přesto jsme zvládli vše co bylo naplánováno a můžeme se těšit na pokračování letní sezóny a další České poháry. 

O prázdninách jsme pořádali celkem dvě soustředění, kdy první z nich v termínu od 2.8. do 4.8. bylo zaměřeno převážně na přípravku a žáky A a druhé soustředění v termínu od 13.8. do 18.8. bylo zase zaměřeno na přípravu žáků BC a dorostu. Poslední soustředění bylo v sobotu zakončeno oblastním závodem v Rožnově pod Radhoštěm.

V rámci soustředění jsme absolvovali vytrvalostní běhy, například výběh z Karlova nad Kotel, stavěli jsme opičí dráhy, posilovali a trénovali rovnováhu. S dopomocí Jirky Václavíka, našeho bývalého závodníka a nynějšího trenéra dorostu v Novém Městě jsme upravovali sportovcům střelecké polohy a seřizovali zbraně. Chybět nesměly i hry, večerní bazén, tradiční opékaní špekáčků a samozřejmě noční hra. 

Soustředěních se průběžně zúčastnilo celkem 30 dětí, kterým se dle svým možností věnovalo sedm trenérů. A teď hurá do závodu.

Sponzoři
Medailisté zimní sezóny 2018/19

Jan Poledna             2x bronz
Marek Ohnoutka      1x bronz